screenshot  BURSA 2°C

YURT DIŞI MÜHÜRSÜZ OYLAR GEÇERSİZ İDDİASI!!!

YURT DIŞI MÜHÜRSÜZ OYLAR GEÇERSİZ İDDİASI!!!

REFERANDUMLA İLGİLİ YSK İÇİN YENİ ORTAYA ÇIKAN BİR İDDİA VAR. AK PARTİ’NİN, YURTDIŞINDA KULLANILAN VE YSK MÜHRÜ OLMAYAN ZARFLARDAKİ OYLARIN, GEÇERSİZ SAYILMASI TALEBİNDE BULUNDUĞU, BUNUN YSK TARAFINDAN KABUL EDİLDİĞİ ÖNE SÜRÜLDÜ.

YURTDIŞINDA BİR MİLYON 241 BİN 837 KİŞİ SANDIĞA GİDEREK OYUNU KULLANDI… ANCAK YURTİÇİNDEKİ SANDIKLARDA OLAN YSK’NIN MÜHRÜ OLMAYAN ZARF VE OY PUSULASI TARTIŞMASI ŞİMDİ DE YURTDIŞINA SIÇRADI..
YSK’NIN SEÇİM DEVAM EDERKEN ALDIĞI MÜHÜRSÜZ ZARFLARDAN ÇIKAN OYLAR GEÇERLİ KARARININ, YURTDIŞINDA UYGULANMADIĞI ÖNE SÜRÜLDÜ.
İDDİA, CHP MİLLETVEKİLİ TUNCAY ÖZKAN’A AİT.. YSK MÜHÜRLÜ OLAN BELGEDE YAZANLARSA, YURT İÇİ VE YURT DIŞINDA İKİ FARKLI KARARIN UYGULANDIĞINI ORTAYA KOYUYOR. BELGEDE YAZANA GÖRE, AK PARTİ’NİN MÜHÜR OLMAYAN ZARFLARDAN ÇIKAN OYLARIN GEÇERSİZ SAYILMASI İÇİN YSK’YA TALEPTE BULUNDUĞU, YSK’NIN DA BU İTİRAZI KABUL ETTİĞİ GÖRÜLÜYOR..
OY ZARFLARININ AÇILMADAN GEÇERSİZ SAYILDIĞI BELİRTİLİRKEN, SEÇİM GÜNÜ YAPILAN TALEBİN BİR GÜN SONRASINDA KABUL EDİLDİĞİ DE BELGEDE YAZANLARDAN…

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir