booked.net
Üst Reklam Alanı
160×600 Berrak

ÜVEY BABA CİNAYETİNE BERAAT

ÜVEY BABA CİNAYETİNE BERAAT

ÜVEY BABA CİNAYETİNE BERAAT

BURSA’DA ANNESİNİ DARP ETTİĞİ İDDİASIYLA ÜVEY BABASINI BIÇAKLAYARAK ÖLDÜRDÜĞÜ İLERİ SÜRÜLEN GENÇ KIZ BERAAT ETTİ. ÜVEY BABASINI ÖLDÜRMEK SUÇUNDAN HAKKINDA 12 İLA 18 YIL ARASINDA HAPİS CEZASI TALEP EDİLEN GENÇ KIZIN YARGILANMASINA BURSA 7. AĞIR CEZA MAHKEMESİ’NDE DEVAM EDİLDİ.
İLK DURUŞMANIN ARDINDAN CELSE ARASINDA EV HAPSİ CEZASI KALDIRILAN VE TUTUKSUZ YARGILANAN GENÇ KIZ DURUŞMAYA SES VE GÖRÜNTÜ BİLİŞİM SİSTEMİ ARACILIĞIYLA BAĞLANARAK İFADE VERDİ.
“ÜVEY BABAM ANNEMİ VE BENİ 3 BUÇUK YILDIR DARP EDİYORDU. OLAY GÜNÜ ÜVEY BABAM DÖVDÜĞÜ ANNEMİN BOĞAZINA MAKAS DAYAMIŞTI. AYIRMAK İSTERKEN BANA DA TOKAT ATTI. BEN DE KENDİMİ KAYBETTİM. MASADAN ALDIĞIM BIÇAK İLE ONU BİR KEZ YARALADIM. PİŞMANIM. ELİNDE MAKAS VE JİLET VARDI” DEDİ.
MAHKEMEDE İFADE VEREN ANNE İSE, “EŞİM BANA ŞİDDET UYGULUYORDU. KIZIM İSE BİZİ AYIRMAYA ÇALIŞIYORDU. NİHAT BENİM BOĞAZIMI SIKTIĞI İÇİN BAYILMIŞIM. DAHA SONRA NİHAT ELİNE MAKAS ALIP, BENİM BOĞAZIMA DAYAMIŞ. KIZIM DA BUNA MÜDAHALE ETMİŞ. KIZIM MÜDAHALE ETMESE KOCAM BANA KARŞI EYLEMDE BULUNACAKTI. AYRILMAK İSTEMEME RAĞMEN ÇOCUKLARIMDAN ÖTÜRÜ BENİ TEHDİT EDİYORDU” DİYE KONUŞTU.
MAHKEME HEYETİ, OY ÇOKLUĞUYLA MEŞRU MÜDAFAADAN SANIĞIN BERAATINA KARAR VERDİ.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir