screenshot  BURSA 2°C

Tophane’de kanlı hesaplaşma: 1 ölü, 1 ağır yaralı

top_vurulma

Bursa’da bir müteahhit ile mobilyacı arasında alacak verecek meselesi yüzünden çıkan çatışma cinayetle bitti. Kentin en işlek meydanlarından Tophane Meydanı’ndaki cinayet anı ise bir amatör kamera tarafından görüntülendi.

TOPHANE CİNAYETİNDE ZANLIDAN İLGİNÇ SAVUNMA – TIKLA OKU

TOPHANE’DEKİ KANLI HESAPLAŞMA ŞEHİR KAMERALARINDA – TIKLA İZLE

İnegöl’de mobilya fabrikası açmaya hazırlanan Gıyasettin Serbest, fabrikanın yapım işini bir müteahhite verdi. İddiaya göre, Tacettin Başoral isimli müteahhit işi yarıda bıraktı. Gıyasettin Serbest konuyu konuşmak için oğlu Erkan Serbest’i de yanına alarak Başoral ile konuşmak için Tophane Meydanı’na geldi. İki taraf da konuşmaya yakınları ve silahla geldiler.

Buradaki konuşma esnasında tartışma çıkınca Erkan Serbest, Tacettin Başoral’ı kasığından silahla yaraladı. Buna cevap veren karşı Başoral Erkan Serbest’i başından silahla ağır yaraladı. Peşpeşe silah sesleri üzerine çevredekiler büyük şok yaşadılar.

Tacettin Başoral, yaralı olarak yerde yatarken kanamayı durdurmak için kendisine müdahale etmeye çalışıldı. Ancak bu esnada; çatışmada oğlu ağır yaralanan Gıyasettin Serbest silahla yanına yaklaşıp başına bir kez ateş etti. Başoral orada hayatını kaybetti. O anlar ise bir amatör tarafından saniye saniye görüntülendi. Gıyasettin Serbest, öldürdüğü Tacettin Başoral’a yardım eden bir kişiye de ateş etti ancak silah tutukluk yaptığı için o kişi kurtuldu.

Polis ise olaydan sonra oğlunun durumu için hastaneye giden mobilyacı Gıyasettin Serbest’i gözaltına aldı.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

CİNAYET ANI KAMERADA

top_cinayet

cin_2

cin_1

Başından vurularak hayatını kaybeden Tacettin Başoral’ın sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğrafta ‘silah’ olması dikkat çekti.

Tacettin Başoral
Tacettin Başoral

 Tacettin Başoral’ı silahla başından vurarak öldüren zanlı Gıyasettin Serbest, polis ekiplerince gözaltına alındı.

Gıyasettin Serbest
Gıyasettin Serbest

Benzer yazılar

3 Yorum

  1. hüseyin

    yanliş kişiyi vurmuş engin hacilar i vuracakti tabii kacmiş it o şerefsiz hiç bir işi tamamlayamiyor ki hep eksik yada yarim yada gecikmeli ama …….

    Yanıt

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir