booked.net
Üst Reklam Alanı
160×600 Berrak

THY 6. BURSA BİLİM ŞENLİĞİ

THY 6. BURSA BİLİM ŞENLİĞİ

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN TÜRK HAVA YOLLARI’NIN İSİM SPONSORLUĞUNDA BURSA BİLİM VE TEKNOLOJİ MERKEZİ’NİN EV SAHİPLİĞİNDE BU YIL 4-7 MAYIS TARİHLERİNDE TÜYAP FUAR MERKEZİ’NDE DÜZENLENECEK OLAN THY 6. BURSA BİLİM ŞENLİĞİ, KENDİ ALANINDA YENİ BİR REKORA İMZA ATMAYA HAZIRLANIYOR.

ANA KONSEPTİ ‘ENERJİ VERİMLİLİĞİ’ OLARAK BELİRLENEN DÜNYANIN SAYILI BİLİMSEL ETKİNLİKLERİNDEN BİRİ OLAN ŞENLİĞE İLİŞKİN HAZIRLIKLAR TÜM HIZIYLA SÜRERKEN, ŞENLİK KAPSAMINDA 3 BİN 500 KİŞİ İLE AYNI ANDA GERÇEKLEŞTİRİLECEK ATÖLYE ÇALIŞMALARI İLE DÜNYA REKORUNUN KIRILMASI HEDEFLENİYOR.
ELEKTRONİK, ROBOTİK, MEKANİK, GASTRONOMİ, HAVACILIK, UZAY, AKIL OYUNLARI, KİMYA, BİYOLOJİ, FİZİK GİBİ BİLİMİN ALT DİSİPLİNLERİNDEKİ KONU BAŞLIKLARININ UYGULAMALARIN YER ALACAĞI ATÖLYE ÇALIŞMALARINDAKİ REKOR DENEMESİ İÇİN, ŞENLİĞİN EV SAHİPLİĞİNİ GERÇEKLEŞTİREN BURSA BİLİM VE TEKNOLOJİ MERKEZİ TARAFINDAN GUİNNESS REKORLAR KİTABINA BAŞVURUDA BULUNULDU. BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, ŞİMDİYE KADAR TOPLAMDA BİN YÜZ YİRMİ BAŞVURUNUN YAPILDIĞINI BELİRTİRKEN, DERECEYE GİREN PROJE SAHİPLERİNE DE BİN İLE 16 BİN LİRA ARASINDA PARA ÖDÜLÜ VERİLECEĞİNİ SÖYLEDİ.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir