booked.net
Üst Reklam Alanı
160×600 Berrak

Bursa Ekonomisinin Gurur Gecesi

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası  tarafından bu yıl 43.’sü gerçekleştirilen ‘Ekonomiye Değer Katanlar – 2016’ ödülleri görkemli bir törenle sahiplerini buldu.Bursa iş dünyasının gurur gecesinde 8 ayrı kategoride 71 ödül sahiplerini buldu. ‘Gelir Vergisi’, ‘Sektör Liderleri’, ‘Kurumlar Vergisi’, ‘Dönüşüm ve Fark Yaratanlar’,  ‘İhracat’, ‘En Başarılı KOBİ’ler’, ‘İnovasyon’ ve ‘İş Barışına Katkı Sağlayanlar’ kategorilerinde kent ve ülke ekonomsine yüksek düzeyde katkı sağlayan Bursa iş dünyası temsilcileri, kurum ve kuruluşları sahneye çıkarak, Bursa protokolünün elinden ödüllerini aldı.

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, birçok ülkenin yeniden dizayn edilmeye çalışıldığı bir dönemde Türkiye’nin, büyük devlet olmanın gereğini yerine getirmeye devam ettiğini söyledi.

 

Türkiye’nin sadece jeopolitik konumuyla değil, halkının iradesi ve dirayetiyle de lider bir ülke olmayı sürdüreceğini ifade eden Başkan Burkay, “Milletçe sürdürdüğümüz istikbal mücadelesinde terörün bizleri yıldırmasına ve hedeflerimizden uzaklaştırmasına bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da asla izin vermeyeceğiz. Tarihimize, kültürümüze ve hedeflerimize; gerek millet, gerek kurumlar, gerekse de fertler olarak sahip çıkmaya devam edeceğiz” dedi. Başkan Burkay, Türkiye’yi ve Bursa’yı layıkıyla temsil eden, ihracat ve üretim gücü ile Türkiye ekonomisinin kahramanları Bursa iş dünyası temsilcilerine kattıkları değerden dolayı teşekkür etti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, işadamlarının yalnızca ekonomiye değil, Türkiye’nin geleceğine de değer kattığını söyledi. 2002 yılında Türkiye’nin ihracatının 26 milyar dolar olduğunu hatırlatan Bakan Müezzinoğlu, “Bugün Bursa’mız 13 milyar dolarlık ihracatı tek başına gerçekleştiriyor. Bu milletin hayalleri ve hedefleri var. Bu ülke ve bu millet, muasır medeniyetler seviyesine emin adımlarla yürümüye devam edecektir. Bu başarılara Bursalı müteşebbislerimiz de yüksek düzeyde katkı sağlamaktadır. Bursa ekonomisinin çatı kuruluşu BTSO da hayata geçirdiği projelerle kent ekonomisine yön veriyor’ diye konuştu.

Bursa Valisi İzzettin Küçük, 2016 yılına çok iyi organize edilmiş bir törenle veda ettiklerini söyledi. 2016 yılında ödül almak istisnai bir durum. Böylesine zor bir sene de bu başarılara ulaşan iş adamlarımıza teşekkür ediyor, bu başarılı organizasyondan dolayı da BTSO’yu tebrik ediyorum” dedi.

Bir Gökçen Ailesi Klasiği

unnamed-2

Törende Gelir Vergisi kategorisinde, BPLAS CEO’su Mehmet Celal Gökçen ödüle layık görüldü. Yıllardır Bursa ekonomisine yön veren en köklü aileler arasında yerini alan Gökçen Ailesi’nin beşinci kuşak temsilcisi Mehmet Celal Gökçen önceki yıllarda da hem Gelir hem de Kurumlar Vergisi kategorilerinde yerini alan köklü sanayicilerden biri olmuştu. Gökçen Grubu ve Mehmet Celal Gökçen 2016 yılı içerisinde Alman uçak fabrikası Aquila’yı bünyesine katarak ekonomiye ciddi katkı sağlayacak girişime de imzalarını attı.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir