booked.net
Üst Reklam Alanı
160×600 Berrak

NEFES ALINABİLİR DÖRT KENT KALDI

NEFES ALINABİLİR DÖRT KENT KALDI

TÜRK TABİPLERİ BİRLİĞİ VE TÜRK TORAKS DERNEĞİ BAŞTA OLMAK ÜZERE ÇEŞİTLİ ÖRGÜTLERİN BİR ARAYA GELEREK OLUŞTURDUĞU TEMİZ HAVA PLATFORMU’NUN HAZIRLADIĞI RAPORA GÖRE, TÜRKİYE’DE NEFES ALINABİLİR DÖRT KENT VAR. GEÇEN YIL TAM YİRMİ DOKUZ BİN İNSANIMIZI BU SEBEPTEN KAYBETTİK.

TEMİZ HAVA PLATFORMU AÇIKLADI: TÜRKİYE HAVA KİRLİLİĞİ ARTIK BİR TEHDİT SAYILIYOR. TÜRK TORAKS DERNEĞİ  2016 VERİLERİNİ DERLEDİ. PARTİKÜL MADDE AÇISINDAN MUŞ AĞRI IĞDĞR TEKİRDAĞ KAYSERİ  GİBİ İLLERDE DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜNÜN İZİN VERDİĞİ ÜST SINIRIN TAM BEŞ KAT ÜZERİNDE.
İSTANBUL İZMİRDEKİ İSTASYONLARDA DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜNÜN KABUL ETTİĞİ SINIR İKİ, ANKARA’DA İSE ÜÇ KAT ARTTI. H AVASI TEMİZ OLAN İLLER TUNCELİ, ARTVEN ÇANAKKALE VE ADANA OLARAK YER ALDI. RAPORA GÖRE YOĞUN BİR HAVA KİRLİLİĞİNİN OLDUĞU VE DSÖ LİMİTLERİNİN 2 İLE 4 KAT ÜZERİNDE OLAN BURSA, ZONGULDAK, MERSİN, ADANA VE HATAY GİBİ İLLERDE YAPILMASI PLANLANAN TERMİK SANTRALLERİN KURULMASI DURUMUNDA HASTALIKLAR VE KANSERLER ARTACAK. DÜNYADA YILDA YEDİ MİLYON İNSAN HAVA KİRLİLİĞİ SEBEBİYLE ÖLÜYOR. TÜRKİYEDE GEÇEN YIL 29 BİN KİŞİ YİNE AYNI SEBEPLE ÖLDÜ VE BU ORAN  TRAFİK KAZALARINDAN DOLAYI YAŞAMINI YİTİREN  İNSAN SAYISININ TAM ALTI KATI.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir