booked.net
Üst Reklam Alanı
160×600 Berrak

MHP BURSA MİLLETVEKİLİ YENİ ANAYASA METNİNİ ELEŞTİRDİ

MHP BURSA MİLLETVEKİLİ YENİ ANAYASA METNİNİ ELEŞTİRDİ

MHP İLE AK PARTİ’NİN ARALARINDA ANLAŞARAK MECLİS’E GETİRDİĞİ ANAYASA METNİNE, MHP BURSA MİLLETVEKİLİ KADİR KOÇDEMİR’DEN TEPKİ GELDİ. KOÇDEMİR, TWİTTER ÜZERİNDEN YAPTIĞI ELEŞTİRİDE MADDELERDE YAPILMASI PLANLANAN DEĞİŞİKLİKLER İÇİN ENDİŞELİ OLDUĞUNU BELİRTİYOR.
“DAHA MADDELERİNE GEÇİLMEDEN, GELEN DEĞİŞİKLİK HABERLERİ ANAYASA TEKLİFİ METNİNİN NE KADAR SAĞLAM OLDUĞU HAKKINDA BİR FİKİR VERMEKTEDİR. TEKLİFTEN SONRA, TÜRKİYE’DE BİR SİSTEM’DEN SÖZ ETMEK OLDUKÇA ZOR OLACAKTIR. MODERN DEMOKRASİNİN AYIRT EDİCİ ÖZELLİĞİ ÇOĞUNLUĞUN İRADESİNİN HUKUK İÇİNDE HAYATA GEÇMESİDİR TEKLİF BUNU ORTADAN KALDIRMAKTADIR. HUKUK DEVLETİNİN BULUNMADIĞI ÇOĞUNLUĞA DAYALI YÖNETİMİN ADI TİRANLIKTIR”
KADİR KOÇDEMİR, BU TWİTİNİN ALTINA GELEN “O ZAMAN BUNA MÜSAADE ETMEYİN. BAŞKANLIĞA DESTEK OLARAK BUNA ONAY VEREN SİZLER OLACAKSINIZ” ŞEKLİNDEKİ BİR YORUMU DA RETWEET ETTİ.
AKP’NİN MECLİS’TE 317, MHP’NİN İSE 39 MİLLETVEKİLİ BULUNUYOR. TASLAĞIN 330 OYLA REFERANDUMA GÖTÜRÜLEBİLMESİ İÇİN AK PARTİ’NİN FİRESİZ EVET DEMESİ HALİNDE EN AZ 14 MHP’Lİ MİLLETVEKİLİNİN OYLAMADA EVET DEMESİ GEREKİYOR.
MHP MİLLETVEKİLLERİNDEN DAHA ÖNCE YUSUF HALAÇOĞLU, NURİ OKUTAN VE İSMAİL OK’DA ANAYASA PAKETİNE HAYIR DİYECEKLERİNİ AÇIKLAMIŞTI. PARTİSİNDEN İHRAÇ EDİLEN GAZİANTEP BAĞIMSIZ MİLLETVEKİLİ ÜMİT ÖZDAĞ DA OYLAMADA ‘HAYIR’ DİYECEĞİNİ BEYAN ETMİŞTİ.

Benzer yazılar

1 Yorum

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir