booked.net
Üst Reklam Alanı
160×600 Berrak

KADINLAR YUMURTALIK DONDURUYOR

KADINLAR YUMURTALIK DONDURUYOR

ABD’DE YALE ÜNİVERSİTESİ TARAFINDAN YAPILAN BİR ARAŞTIRMADA, EVLENMEK İÇİN EĞİTİMLİ ERKEK BULAMAYAN ÇALIŞAN KADINLARIN, DOĞURGANLIKLARINI KORUMAK İÇİN YUMURTALARINI DONDURDUĞU ÖNE SÜRÜLDÜ.
ARAŞTIRMADA, ÜNİVERSİTE MEZUNU KADINLARIN SAYISININ ARTMASIYLA, BU KADINLARIN KENDİLERİNE EŞ BULMASININ ZORLAŞTIĞI BELİRTİLDİ.
YALE ÜNİVERSİTESİ’NİN ARAŞTIRMACILARI, “ERKEK AÇIĞININ” DAHA FAZLA KADININ ÜNİVERSİTEYE GİTTİĞİ ÜLKELERDE DAHA BÜYÜK OLDUĞUNU SÖYLÜYOR.
YUMURTALARINI DONDURAN 150 KADINLA YAPILAN ARAŞTIRMADA, KADINLARIN YÜZDE 90’ININ KENDİLERİNE UYGUN BİR EŞ BULAMADIĞI KAYDEDİLDİ. ARAŞTIRMAYI DÜZENLEYEN PROFESÖR BU ARAŞTIRMAYLA ÇALIŞAN KADININ KARİYER TASASININ BİTTİĞİNİ VURGULUYOR. YANİ KADINLAR DOĞURGANLIKLARINI KORUMAYA ÇALIŞIYOR.
AYRICA ÜNİVERSİTE MEZUNU ERKEK SAYISINDAKİ AZLIĞA DA DİKKAT ÇEKİLİYOR.
ABD VE İSRAİL’DE 8 TÜP BEBEK KLİNİĞİNDE HAZİRAN 2014 VE AGUSTOS 2016 YILLARI ARASINDA TEDAVİ GÖREN KADINLARIN ÇOĞU AİLE HAYATI İSTEYEN ÜNİVERSİTE MEZUNU ERKEKLERLE KARŞILAŞMADIKLARINI AÇIKLADI.
İNGİLTERE’DE BU KONUDA ÇALIŞMALAR YÜRÜTEN BRİTANYA DOĞURGANLIK CEMİYETİ BAŞKANI PROF. ADAM BALEN DA, ÜLKEDE PEK ÇOK UNİVERSİTE MEZUNU KADININ AİLE KURMAYA DAHA GEÇ BAŞLADIĞINI FARK ETTİĞİNİ SÖYLEDİ.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir