booked.net
Üst Reklam Alanı
160×600 Berrak

DURAK FACİASINA 15 YIL HAPİS İSTEMİ

DURAK FACİASINA 15 YIL HAPİS İSTEMİ

DURAK FACİASINA 15 YIL HAPİS İSTEMİ

BURSA’DA AŞIRI HIZLA SEYREDEN VE DE SİGORTASIZ OLAN BİR ARAÇ, 14 OCAK’TA ÇUKURCA’DA OTOBÜS DURAĞINA DALMIŞ, 7 YAŞINDAKİ ENES’İ HAYATTAN KOPARMIŞTI. OLAYA KARIŞAN ARAÇTA BULUNAN 2 SANIK İÇİN İSTENEN CEZAYSA BELLİ OLDU. 15 YILLA YARGILANACAKLAR.                                                                                                                         ANNESİ VE ABLASIYLA DİŞ HEKİMİNE GİTMEK İÇİN OTOBÜS BEKLERKEN,  DİKKATSİZ VE AŞIRI HIZLA SEYREDEN BİR SÜRÜCÜ YÜZÜNDEN ÖLÜME GİTMİŞTİ 7 YAŞINDAKİ ENES. 14 OCAK’TA MEYDANA GELEN KAZA SONRASINDA 4 KİŞİ DE YARALANMIŞTI. YAPTIĞI KAZANIN ARDINDAN ARACI OLAY YERİNDE BIRAKARAK KAÇAN ŞOFÖRSE OLAYIN BİR GÜN SONRASINDA YAKALANDI. SAVCININ OLAY YERİNDE YAPTIĞI İNCELEMELERDE, 25 METRE FREN İZLERİNE RASTLANDI. YANİ AŞIRI HIZLA DURAĞA DALAN ARAÇ, BAŞKA BİR ARACA ÇARPMAMAK İÇİN SON REAKSİYONUNU ÇOK GEÇ VERMİŞTİ.
DİĞER ARACIN ŞOFÖRÜ DE BULUNARAK GÖZALTINA ALINDI.. İKİ ŞÜPHELİ HAKKINDA DA TAKSİRLE ÖLÜME VE YARALANMAYA SEBEBİYER VERMEK SUÇUNDAN 15’ER YILA KADAR HAPİS CEZASI TALEBİYLE DAVA AÇILDI.
DURAĞA ARACIYLA DALIP 7 YAŞINDAKİ ENES’İN ÖLÜMÜNE SEBEP OLAN TAMER İSİMLİ SANIK, OLAY ANINI HATIRLAMADIĞINI BELİRTTİ. KAZA ANINDA ORDA OLAN BİR BAŞKA SÜRÜCÜ DE OLAY OLDUĞUNDA DURAĞIN İLERSİNDE OLDUĞUNU VE SUÇUNUN OLMADIĞINI ÖNE SÜRDÜ. MAHKEME HEYETİ SANIKLARIN TUTUKLULUK HALİNİN DEVAMINA HÜKMETTİ. İFADESİ ALINMAYAN DİĞER TANIKLARIN DA DURUŞMAYA GETİRİLMESİNE KARAR VEREN MAHKEME, DAVAYI İLERİ BİR TARİHE ERTELEDİ.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir