booked.net
Üst Reklam Alanı
160×600 Berrak

DAEŞ Musul Halkını “İnfaz”la Tehdit Ediyor

Musul’u DAEŞ’tan kurtarma operasyonu ikinci gününde.

ABD, DAEŞ’e karşı yürütülen operasyonun planlanan takvimin önüne geçtiğini belirtirken, 12 köyün örgütten kurtarıldığı belirtildi. DAEŞ ise, halkın Musul’dan ayrılmaması için tehdit savurarak, “Kaçmaya çalışan infaz edilecek” açıklaması yaptı.

yzbq56jo30g-7xqr71nema

İngiliz The Guardian gazetesinin haberine göre, DAEŞ halkın Musul’dan ayrılmaması için tehdit savurmaya başladı.

Kentte yaşananlarla ilgili İngiliz gazetesi The Guardian’a konuşan 35 yaşındaki Muhammed, “Elimizden başka bir şey gelmediği için herkes evlerine çekildi. Silahlı DAEŞ militanları çoğunlukla motosikletle şehrin sokaklarını kontrol ediyor. Savaş uçakları gece yarısından itibaren kenti bombalamaya başladı” dedi.

kwjfcpsqquydw-dpjspreq

Gazetenin gerçek ismini gizli tuttuğu ve Sünni olduğunu belirten Muhammed, terör örgütü DAEŞ militanlarının Musul halkını tehdit ettiğini söyledi.
“Musul yeterince acı yaşadı, halkın büyük çoğunluğu DAEŞ’ın en kısa zamanda kentten çıkarılmasını, Irak ordusu ile peşmergenin dönmesini istiyor” diyen Muhammed, “Bu iki yıl içerisinde birçok kafa kesme, kafeslerde boğma ve insanları binaların çatılarından aşağı atma vakası yaşadık. Ben kendim 3 ay önce bir kişinin bir binanın tepesinde aşağıya atılmasını gördüm. Haftalarca uyuyamadım” şeklinde konuştu.

Musullu Muhammed, terör örgütü DAEŞ’ın operasyon nedeniyle kentten ayrılmak isteyen halkı infaz etmekle tehdit ettiğini de söyledi.

Peşmerge güçleri dün geç saatlerde yaptıkları açıklamada, Kürt bölgesinin başkenti olan Erbil kenti ile batısındaki Musul arasındaki 80 kilometrelik bölgenin “önemli bölümünü” ele geçirmeyi başardıklarını duyurdu.

 

Peşmerge açıklamasında, koalisyon uçaklarının da peşmerge operasyonuna destek olarak bölgedeki 15 DAEŞ hedefini vurdukları ve ayrıca dört bomba yüklü aracın imha edildiği belirtildi.     (ntv)

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir