booked.net
Üst Reklam Alanı
160×600 Berrak

BURSA’DA HAVA KİRLİLİĞİ ALARMI

BURSA’DA HAVA KİRLİLİĞİ ALARMI

BURSA, ARTIK MUŞ’TAN SONRA HAVASI EN KİRLİ İKİNCİ ŞEHİR. KORKUTUCU RAPOR, BUGÜN BURSA TABİP ODASI TARAFINDAN AÇIKLANDI. BİRÇOK HASTALIĞIN VE ÖLÜMÜN ARKASINDA DA BU KİRLİLİK VAR. NORMALİN KAT BE KAT ÜZERİNDE OLAN BU KİRLİLİK İÇİN ÖNLEM ALINMAMASI, BURSA’YI ÇOK DAHA BÜYÜK FELAKETLERLE KARŞI KARŞIYA BIRAKABİLİR.

DÜNYADA YILDA YAKLAŞIK 4 MİLYONA YAKIN İNSAN, DIŞ ORTAMDAKİ HAVA KİRLİLİĞİ NEDENİYLE HAYATINI KAYBEDİYOR.. YILLARDIR ‘YEŞİL’ OLARAK ADLANDIRILAN BURSA’DA DA HAVA KİRLİLİĞİ KORKUTUCU BOYUTLARA ULAŞTI. ISI VE ELEKTRİK ÜRETİMİYLE ENDÜSTRİ, HAVA KİRLİLİĞİNİN BİRİNCİ SEBEPLERİNDEN.. ZAYIF KENTSEL GELİŞİM VE SANAYİNİN DİĞER KOLLARI DA TEHLİKEYİ ARTIRAN UNSURLARDAN.. PEKİ HAVA KİRLİLİĞİNİN SONUÇLARI NELER.
BURSA’DAKİ HASTALIK VE ÖLÜMLERİN BİRÇOĞUNUN ARKASINDA DA HAVA KİRLİLİĞİ VAR.
TÜRKİYE’DEKİ DEĞERLER DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ VE AVRUPA’NIN BELİRLEDİKLERİNİN KAT BE KAT ÜZERİNDE. BURSA’DA BU KONUDA ALARM VERİYOR.. ÖZELLİKLE KÜKÜRT KİRLİLİĞİ KONUSUNDA.
BURSA’DAKİ İSTASYON YAPILARI, KİRLİLİĞİ ÖLÇMEK ADINA SAĞLIKLI DEĞİL. BU HALDE BİLE ÇIKAN DEĞERLERSE ÜRKÜTÜCÜ.
PROF DR KAYIHAN PALA, ALINMAYAN ÖNLEMLER İÇİNSE BİR HAYLİ TEPKİLİ.
HAVAYI KİRLETEN ENDÜSTRİ TESİSLERİNE CAYDIRICI CEZALAR VERİLMESİ VE YENİ KİRLETİCİ KAYNAKLARA İZİN VERİLMEMESİ,  ALINACAK İLK ÖNLEMLERDEN.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir