booked.net
Üst Reklam Alanı
160×600 Berrak

ANAYASA TEKLİFİ KABUL EDİLDİ

ANAYASA TEKLİFİ KABUL EDİLDİ

TBMM ANAYASA KOMİSYONU, 9 GÜN SÜREN GÖRÜŞMELERİN ARDINDAN ANAYASA DEĞİŞİKLİK TEKLİFİNİ KABUL ETTİ. ANCAK TANSİYON YÜKSEKTİ… SERT TARTIŞMALARLA KOMİSYONDAN GEÇEN TEKLİF, OCAK AYININ İKİNCİ HAFTASINDA MECLİS GENEL KURULUNA GELECEK.
9 GÜN SÜREN KOMİSYON GÖRÜŞMELERİ ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ TEKLİFİNİN KABULÜYLE SONA ERDİ.
AK PARTİ’Lİ 316 MİLLETVEKİLİNİN İMZASI BULUNAN TÜRKİYE CUMHURİYETİ ANAYASASINDA DEĞİŞİKLİK YAPAN KANUN TEKLİFİ İLE İLGİLİ GÖRÜŞMELER 20 ARALIK’TA BAŞLAMIŞTI.
TBMM BAŞKANLIĞINA 10 ARALIK’TA SUNULAN TEKLİFİN GÖRÜŞMELERİNDE BAZEN GECE YARISINI GEÇEN, BAZEN SABAHI BULAN, ZAMAN ZAMAN SERT TARTIŞMA VE KAVGALAR DA YAŞANDI.
CHP’NİN REJİM DEĞİŞİKLİĞİNE YOL AÇTIĞINI İLERİ SÜRDÜĞÜ, AK PARTİ’NİN İSE BU İDDİAYA KARŞI ÇIKTIĞI DEĞİŞİKLİK TEKLİFİNİN SON GÖRÜŞMESİ DE SERT TARTIŞMALARA SAHNE OLDU.
ORTAM GERİLİM YÜKSELDİ.
TEKLİFİN HSYK’YI İLGİLENDİREN 17’NCİ MADDESİNİN KABUL EDİLMESİNE CHP’Lİ MİLLETVEKİLLERİ SU ATIP, MASALARA VURARAK TEPKİ GÖSTERDİ. MECLİS BAŞKANLIĞINA 21 MADDE OLARAK SUNULAN TEKLİF, ÖNERGELERLE 18 MADDEYE İNDİ.
“YEDEK MİLLETVEKİLLİĞİ” MADDESİ TEKLİFTEN ÇIKARTILIRKEN, CUMHURBAŞKANININ KARARNAMELERİYLE İLGİLİ 14. VE 15. MADDELER DE GERİ ÇEKİLDİ ANCAK BU MADDELER TEKLİFİN 9. VE 11. MADDELERİNE EKLENDİ.
TEKLİFTE, TBMM’NİN GÖREVLERİ VE YETKİLERİ; “KANUN KOYMAK, DEĞİŞTİRMEK VE KALDIRMAK, BÜTÇE VE KESİNHESAP KANUN TEKLİFLERİNİ GÖRÜŞMEK VE KABUL ETMEK, PARA BASILMASINA VE SAVAŞ İLANINA KARAR VERMEK, MİLLETLERARASI ANDLAŞMALARIN ONAYLANMASINI UYGUN BULMAK, TBMM ÜYE TAM SAYISININ 5’TE 3 ÇOĞUNLUĞUNUN KARARI İLE GENEL VE ÖZEL AF İLANINA KARAR VERMEK, ANAYASANIN DİĞER MADDELERİNDE ÖNGÖRÜLEN YETKİLERİ KULLANMAK VE GÖREVLERİ YERİNE GETİRMEK” OLARAK SIRALANIYOR…
TEKLİFİN OCAK AYININ İKİNCİ HAFTASINDA GENEL KURULDA ELE ALINMASI BEKLENİYOR…

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir