booked.net
Üst Reklam Alanı
160×600 Berrak

1000 Liraya Denek Aranıyor -10 Mart 2016-

1000 Liraya Denek Aranıyor -10 Mart 2016-

BİN LİRA ÜCRET, ARTI SİGORTA KARŞILIĞINDA, İLAÇ ARAŞTIRMASI İÇİN DENEK OLUR MUSUNUZ? SORU BELKİ BİRAZ GARİP GELEBİLİR AMA, İLAÇ DENEKLİĞİ, DÜNYANIN BİR ÇOK YERİNDE “GEÇİM KAYNAĞI” OLARAK GÖRÜLÜYOR. VE TÜRKİYE’DE DE YAYGINLAŞIYOR. İSTANBULDA BİR EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİNİN KLİNİK ARAŞTIRMALAR MERKEZİ, GÖNÜLLÜ ARAMAYA BAŞLADI BİLE.
DÜNYANIN BİRÇOK YERİNDE GEÇİM KAYNAĞI OLAN İLAÇ DENEKLİĞİ TÜRKİYEDE DE YAYGINLAŞMAYA BAŞLADI. SAĞLIK BAKANLIĞI, 3 ÜNİVERSİTE HASTANESİNDEKİ 4 MERKEZDEN SONRA KAMU HASTANELERİNDE DE İLAÇ ARAŞTIRMALARI UYGULAMASI İÇİN DÜĞMEYE BASTI. SON OLARAK; HALKALI MEHMET AKİF ERSOY KALP EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ KLİNİK ARAŞTIRMALAR MERKEZİ, İLAÇ DENEYLERİ İÇİN GÖNÜLLÜ DENEKLER ARADIĞINI DUYURDU.
MERKEZDE, ÖLÜM SEBEPLERİ ARASINDA İLK SIRADA YER ALAN KANSER, KALP KRİZİ VE İNME GİBİ HASTALIKLARI ÖNLEME ADINA YENİ İLAÇ VE TEDAVİ YÖNTEMLERİ ARANACAK. YURTDIŞINDAKİ KLİNİK ARAŞTIRMALARDA DENEKLERE ÖDENEN ÜCRET 2 BİN DOLARDAN BAŞLIYOR TÜRKİYE’DE İSE BU RAKAM 300 LİRA İLE BİN LİRA ARASINDA DEĞİŞİYOR. ÜCRETLERİ İLAÇ FİRMALARI ÖDÜYOR.
ŞEHİR DIŞINDAKİ GÖNÜLLÜLERİN MASRAFLARI KARŞILANARAK İSTANBUL’A GETİRİLMELERİ SAĞLANACAK. GÖNÜLLÜLERE SİGORTA DA YAPILACAK. SAĞLIKLI DENEKLER, ARAŞTIRMAYA GÖNÜLLÜ KATILDIKLARINI BELİRTEN BİR SÖZLEŞME İMZALAYACAK, ARDINDAN DENEYİN YAPILACAĞI GÜNÜ BEKLEMEYE BAŞLAYACAK. DENEK OLMAKTAN VAZGEÇME HAKLARI DA OLACAK.
DENEK OLABİLMEK İÇİN GÖNÜLLÜLERE ÖNCE BİOKİMYA KAN DEĞERLERİ EKG KALP CHECK UP I YAPILARAK SAĞLIK KONTROLÜ YAPILIYOR. ARANAN KRİTER İSE 18 – 55 YAŞ ARASINDA SAĞLIKLI KİŞİLER OLMALARI. HASTANE YETKİLİLERİ İLAÇ ARAŞTIRMASI İÇİN 15 BİN GÖNÜLLÜ DENEĞE ULAŞMAYI HEDEFLİYOR..

Benzer yazılar

5 Yorum

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir