booked.net
Üst Reklam Alanı
160×600 Berrak

23 yıllık kocasına böbreğini verdi

Edirne’nin Meriç İlçesi’ne bağlı Küplü Beldesi’nde yaşayan 40 yaşındaki evli 3 çocuk annesi Hafize Can, 44 yaşındaki eşi Nevzat Can’a böbreğinin birini vererek hayata tutunmasını sağladı. Hafize Can, “Yeter ki o iyi olsun, ben onun için böbreğimi değil canımı bile veririm” dedi.

Çiftçilik yaparak geçimini sağlayan Nevzat Can’a 2 yıl önce böbrek yetmezliği teşhisi konuldu. Düzenli olarak diyaliz makinesine bağlanan Can’a, böbrek nakli yapılması kararlaştırıldı. Eşi Hafize Can ise, böbreğinin birini vermeyi teklif etti. Yapılan testlerin ardından böbrek uyum sağladı ve Trakya Üniversitesi Edirne Tıp Fakültesi Hastanesi Böbrek Nakil Ünitesi’nde Doç. Dr. Tamer Sarıoğlu’nun gerçekleştirdiği başarılı operasyonla nakil gerçekleşti.

SAĞLIK DURUMU İYİ
Eşi ile büyük bir aşkla evlendiklerini belirten Hafize Can, “Evliliğimiz boyunca bırakın kavga etmeyi, tartışmamız dahi olmadı. Ben eşimi çok seviyorum. Hasta olduğunu öğrendiğimde bir saniye bile düşünmeden ‘böbreğimi veririm’ dedim. Onun için böbreğimi değil hiç düşünmeden canımı bile veririm” diye konuştu. Eşinin verdiği böbrekle sağlığına kavuşan Nevzat Can, hayatını eşine borçlu olduğunu söyledi.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir